Laci.jpg

LACI STRIKE

Zbožňujem hudbu... Preto vlastne aj tancujem. Preto som cestoval, reprezentoval Slovensko a tancoval po svete. Kvôli nej som vyhrával ťažké tanečné battles. Práve kvôli nej som pochopil, čo je skutočné priateľstvo. Pre ňu som sa zoznámil s Darou Rolins, Rytmusom, Majkom Spiritom a ďaľšími kamarátmi, umelcami ale aj s mojou manželkou... S ňou som tancoval prezidentom, deťom, rodičom, fanúšikom - vlastne vám. Presne preto som založil aj Street Dance Academy a naučil tancovať tisíce detí, ale aj iných učiteľov tanca 😉. Práve hudba ma ženie vpred. Je to pani mojich nálad aj dobrých nápadov. A práve pre ňu ma poznáte ako tanečníka, choreografa a umelca... Stále neprestávam tancovať. Pokiaľ som tu - šmatlavý nezostaneš 😉... Laci Strike

Anci.jpg

ANČI

Som Anči a v Street Dance Academy som od jej vzniku. Mám na svedomí kopec choreografii a dlhé roky som učila hlavne teenky a ženy, tanečníčky v SDA. Boli sme armáda na opätkoch a chlapi z nás takmer okoktaveli. Aj ten môj ;)

Mohli ste ma vidieť v mnohých klipoch a tv projektoch. Roky aj po boku Dary Rolins. Po celý čas sa starám o kostýmy na vystúpenia. Popri materskej (lebo máme s Lacim dve deti) som stihla urobiť dokonca aj kostýmy do Slovenského národného divadla. A teraz s novou sezónou Vas čakám na treningoch pre ženy.

Stanka.jpg

STANKA

Moje meno je Stanka a v Street Dance Academy som už 8.rok, ako Laciho pravá ruka.
Mám na starosti organizačné veci, chod SDA, vystúpenia a eventy a tiež nové projekty, ktoré Vám prinášame.

Milujem svoju prácu, lebo sa v nej nemám kedy nudiť, baví ma byť v prítomnosti inšpiratívnych ľudí a vážim si, že mám dobrého a férového šéfa 🙂

IMG_8059 copy.jpg

GORKY

Robil som veľa rôznych športov, ale ani jedna vec nebola taká silná ako je hudba = tanec. Mám za sebou veľa vyhratých battlov a rôznych vystúpení v televízii , či divadelnom predstavení Julio a Romea.

Vždy si zadám cieľ, ktorý chcem prekonať a to ma posúva ako tanečníka. Tancujem všetky štýly, ale Hip-hop je moja srdcovka. Keď miluješ hudbu, pohyb a chceš kvalitu, tak určite SDA , ktorá sa stala mojou druhou rodinou a dúfam, že aj tvojou ... 🙂

IMG_7838 copy.jpg

PETRA ALMA

Ja som Petra Alma a okrem toho, že učím a tancujem v SDA, tancujem aj s Darou Rolins a najradšej chodím na tanečné battles (nejaké som aj povyhrávala, ale nie toľko ako Gorky 😉).

V SDAčke som sa zoznámila s mojím budúcim manželom aj s mojími najlepšími kamošmi, čiže nezabudni, že okrem toho, že nezostaneš šmatlavý, môžeš si nájsť aj super partiu 😊 see you ✌🏼

IMG_8513-2 copy.jpg

BBOY NESPI

Moje meno je Nespi. Rád bavím ľudí. Tanec je moja priorita, ale popri tancu sa venujem aj fitnessu. Mám 29 rokov a z toho 13 rokov som zasvätil tancu a SDA. Venujem sa konkrétne breakingu.

Keďže som sa narodil s handicapom a mám problémy s nohami od narodenia, neberiem to ako prekážku, ale ako výhodu. Využil som to a to ma robí výnimočným. Milujem svoj život a som šťastný. Buď šťastný aj ty.

Dando.jpg

DANDO

Od futbalu k tancu? A to sa da?

Od roku 2004 osviežujem ovzdušie v SDA svojou prítomnosťou. Spolupracoval som na choreografiách do televíznych shows aj na battles. Som hyperaktívny týpek s rýchlymi nohami, ktorému nestačí ani Forrest Gump. O tom všetkom sa ale musíš presvedčiť na tréningu!

 
Ela.jpg

ELA

Som Ela, som tanečník, som milovník hudby, som tréner, ale hlavne som obyčajný človek, ktorý si v roku 2007 išiel do SDA splniť svoj sen. O 10 rokov neskôr si svoj sen žijem, užívam a som pripravená sa o moje skúsenosti podeliť s každým, kto o ne má záujem.

Skúsenosti som naberala predovšetkým cestovaním, ku ktorému ma priviedli tanečné battles, party, jamy, workshopy, diskusie ale aj organizácia akcií.

Tancujem, rapujem, učím, cestujem, študujem, vystupujem, pracujem, snowboardujem, šoférujem, partyujem, jem a nikdy sa nevyhováram na vek. Za všetko v mojom živote vďačím hudbe, ľuďom, ktorých som stretla v SDA, mojim rodičom, Lacimu a sama sebe.

Sarah.jpg

SARAH

Keď som pred 10 rokmi prišla prvýkrát na tréning, tak som netušila, že práve okolo tanca sa bude točiť celý môj život.

Dnes pravidelne vystupujem a učím, pomáham pri organizácií tanečných akcií, mám vlastný medzinárodný magazín pre tanečníkov a cestujem po celom svete. To všetko, ako hrdý reprezentant Street Dance Academy.

A ja to sem tiež chcem napísať: SDA je moja druhá rodina :)

DENCA.jpg

DENČA

Ahojte moje meno je Denča. V Street Dance Academy som od roku 2010. Milujem hudbu tanec, kreslenie a prirodu. Do BA som sa presťahovala kvôli škole ale vďaka SDA som sa tu zabývala rýchlejšie ako som si vobec mohla priať. Život s SDA je krajší a plný farieb. Ale to si musíš zažiť

 
 
Saska.jpg

SAŠKA

Som Saška a som z východu. V SDA som také mladé ucho. Od mala som tancovala folklór a popritom tajne dúfala, že môj súbor začne tancovať street dance tak, ako to robila SDA vtedy v telke. Nezačal.

A tak som sadla na vlak, ktorému to s dvojhodinovým meškaním trvalo len 10 hodín. Počas cesty som stihla vyštudovať psychológiu (Mgr btw), prihlásiť sa do vysnívanej SDA a napísať tento text. Krajšiu cestu som si nemohla priať, teším sa na Vás :)

Screen Shot 2017-08-20 at 21.26.49.png

BBOY ZITRON

Ja som Jakub a predstavím sa inak, pretože je pre mňa veľmi zvláštne písať o sebe len tak, keď sa ma nikto nič nepýtal…

Novinár: A teraz v štúdiu privítajte mladého tanečníka, ktorý sa od folklóru dostal až ku Bboyingu v SDA! Jakub vitaj!

Jakub: Zdravím, rýchlo sa pýtajte nemám čas…

Novinár: Samozrejme. Koľko už v SDA tancujete?

Jakub: Menej než 15 rokov.

Novinár: Učíte aj deti?

Jakub: Samozrejme! Deti sú super!

Novinár: Vyhrali ste niekedy nejakú tanečnú bitku?

Jakub: Ďalšiu otázku skúste…

Novinár: Čo Vaša prezývka Zitron?

Jakub: Toto tajomstvo sa dozvedia len ľudia, ktorí prídu do SDA a budú na sebe poctivo makať!!