Laci.jpg

LACI STRIKE

Zbožňujem hudbu... Preto vlastne aj tancujem. Preto som cestoval, reprezentoval Slovensko a tancoval po svete. Kvôli nej som vyhrával ťažké tanečné battles. Práve kvôli nej som pochopil, čo je skutočné priateľstvo. Pre ňu som sa zoznámil s Darou Rolins, Rytmusom, Majkom Spiritom a ďaľšími kamarátmi, umelcami ale aj s mojou manželkou... S ňou som tancoval prezidentom, deťom, rodičom, fanúšikom - vlastne vám. Presne preto som založil aj Street Dance Academy a naučil tancovať tisíce detí, ale aj iných učiteľov tanca 😉. Práve hudba ma ženie vpred. Je to pani mojich nálad aj dobrých nápadov. A práve pre ňu ma poznáte ako tanečníka, choreografa a umelca... Stále neprestávam tancovať. Pokiaľ som tu - šmatlavý nezostaneš 😉... Laci Strike

Anci.jpg

ANČI

Som Anči a v Street Dance Academy som od jej vzniku. Mám na svedomí kopec choreografii a dlhé roky som učila hlavne teenky a ženy, tanečníčky v SDA. Boli sme armáda na opätkoch a chlapi z nás takmer okoktaveli. Aj ten môj ;) 

Mohli ste ma vidieť v mnohých klipoch a tv projektoch. Roky aj po boku Dary Rolins. Po celý čas sa starám o kostýmy na vystúpenia. Popri materskej (lebo máme s Lacim dve deti) som stihla urobiť dokonca aj kostýmy do Slovenského národného divadla. A teraz s novou sezónou Vas čakám na treningoch pre ženy.

Stanka.jpg

STANKA

Moje meno je Stanka a v Street Dance Academy som už 8.rok, ako Laciho pravá ruka.
Mám na starosti organizačné veci, chod SDA, vystúpenia a eventy a tiež nové projekty, ktoré Vám prinášame.

Milujem svoju prácu, lebo sa v nej nemám kedy nudiť, baví ma byť v prítomnosti inšpiratívnych ľudí a vážim si, že mám dobrého a férového šéfa 🙂

IMG_8059 copy.jpg

GORKY

Robil som veľa rôznych športov, ale ani jedna vec nebola taká silná ako je hudba = tanec. Mám za sebou veľa vyhratých battlov a rôznych vystúpení v televízii , či divadelnom predstavení Julio a Romea.

Vždy si zadám cieľ, ktorý chcem prekonať a to ma posúva ako tanečníka. Tancujem všetky štýly, ale Hip-hop je moja srdcovka. Keď miluješ hudbu, pohyb a chceš kvalitu, tak určite SDA , ktorá sa stala mojou druhou rodinou a dúfam, že aj tvojou ... 🙂

IMG_7838 copy.jpg

PETRA ALMA

Ja som Petra Alma a okrem toho, že učím a tancujem v SDA, tancujem aj s Darou Rolins a najradšej chodím na tanečné battles (nejaké som aj povyhrávala, ale nie toľko ako Gorky 😉).

V SDAčke som sa zoznámila s mojím budúcim manželom aj s mojími najlepšími kamošmi, čiže nezabudni, že okrem toho, že nezostaneš šmatlavý, môžeš si nájsť aj super partiu 😊 see you ✌🏼

IMG_8513-2 copy.jpg

BBOY NESPI

Moje meno je Nespi. Rád bavím ľudí. Tanec je moja priorita, ale popri tancu sa venujem aj fitnessu. Mám 29 rokov a z toho 13 rokov som zasvätil tancu a SDA. Venujem sa konkrétne breakingu.

Keďže som sa narodil s handicapom a mám problémy s nohami od narodenia, neberiem to ako prekážku, ale ako výhodu. Využil som to a to ma robí výnimočným. Milujem svoj život a som šťastný. Buď šťastný aj ty.

Dando.jpg

DANDO

Od futbalu k tancu? A to sa da?

Od roku 2004 osviežujem ovzdušie v SDA svojou prítomnosťou. Spolupracoval som na choreografiách do televíznych shows aj na battles. Som hyperaktívny týpek s rýchlymi nohami, ktorému nestačí ani Forrest Gump. O tom všetkom sa ale musíš presvedčiť na tréningu!

Ela.jpg

ELA

Som Ela, som tanečník, som milovník hudby, som tréner, ale hlavne som obyčajný človek, ktorý si v roku 2007 išiel do SDA splniť svoj sen. O 10 rokov neskôr si svoj sen žijem, užívam a som pripravená sa o moje skúsenosti podeliť s každým, kto o ne má záujem.

Skúsenosti som naberala predovšetkým cestovaním, ku ktorému ma priviedli tanečné battles, party, jamy, workshopy, diskusie ale aj organizácia akcií.

Tancujem, rapujem, učím, cestujem, študujem, vystupujem, pracujem, snowboardujem, šoférujem, partyujem, jem a nikdy sa nevyhováram na vek. Za všetko v mojom živote vďačím hudbe, ľuďom, ktorých som stretla v SDA, mojim rodičom, Lacimu a sama sebe.

Screen Shot 2017-08-20 at 21.26.49.png

BBOY ZITRON

Ja som Jakub a predstavím sa inak, pretože je pre mňa veľmi zvláštne písať o sebe len tak, keď sa ma nikto nič nepýtal…

Novinár: A teraz v štúdiu privítajte mladého tanečníka, ktorý sa od folklóru dostal až ku Bboyingu v SDA! Jakub vitaj!

Jakub: Zdravím, rýchlo sa pýtajte nemám čas…

Novinár: Samozrejme. Koľko už v SDA tancujete? 

Jakub: Menej než 15 rokov.

Novinár: Učíte aj deti?

Jakub: Samozrejme! Deti sú super!

Novinár: Vyhrali ste niekedy nejakú tanečnú bitku?

Jakub: Ďalšiu otázku skúste…

Novinár: Čo Vaša prezývka Zitron?

Jakub: Toto tajomstvo sa dozvedia len ľudia, ktorí prídu do SDA a budú na sebe poctivo makať!!

Sarah.jpg

SARAH

Keď som pred 10 rokmi prišla prvýkrát na tréning, tak som netušila, že práve okolo tanca sa bude točiť celý môj život.

Dnes pravidelne vystupujem a učím, pomáham pri organizácií tanečných akcií, mám vlastný medzinárodný magazín pre tanečníkov a cestujem po celom svete. To všetko, ako hrdý reprezentant Street Dance Academy. 

A ja to sem tiež chcem napísať: SDA je moja druhá rodina :)

Saska.jpg

SAŠKA

Som Saška a som z východu. V SDA som také mladé ucho. Od mala som tancovala folklór a popritom tajne dúfala, že môj súbor začne tancovať street dance tak, ako to robila SDA vtedy v telke. Nezačal. 

A tak som sadla na vlak, ktorému to s dvojhodinovým meškaním trvalo len 10 hodín. Počas cesty som stihla vyštudovať psychológiu (Mgr btw), prihlásiť sa do vysnívanej SDA a napísať tento text. Krajšiu cestu som si nemohla priať, teším sa na Vás :)